Hane Hapsi/Hapis-Hane – “Boğaziçi Ev Hapisleri”

40 Paralık İnsan’ öğrenci hareketlerini ve üretimlerini konu alan bir seri olacak. İsmini ise Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk öğrenci eyleminden alıyor. Bugün Boğaziçi eylemleri sırasında gözaltına alınan ve sonrasında savunma yapma şansı verilmeden, hakim karşısına çıkarılmadan ev hapsi cezası almış klinik psikolog Melis Akyürek konuğumdu. Kendisinin evine, muhabbetine konuk olduk. 

Melis’in durduğu ev nasıl onun hapishanesi yapıldıysa bizim yaşadığımız ülke de biat etmeyenler için hapishaneye döndürülmeye çalışılıyor. Bugün Melis’in ve diğer tüm arkadaşlarımızın bileğine takılmış elektronik kelepçe hepimizin bileğine takılmıştır. Ev hapisleri de tutuklamadır. Meşru değildir. Başlıkta da belirttiğim gibi bugün hapishanede bulunan tüm arkadaşlarımız ve hane hapsinde bulunan tüm arkadaşlarımız serbest bırakılana kadar mücadelemiz devam edecek. Tüm kayyumlar gidene kadar mücadelemiz devam edecek.

Koltuklarında titreyen insanlar bunu unutmasınlar, onlar gidecek biz kalacağız. Çünkü biz Güney Meydanız, Devrim Stadyumuyuz, Beytepeyiz, Cebeciyiz, Egeyiz, Galatasarayız, Beyazıtız, Artukluyuz, Akdeniziz, Taşkışlayız, Çukurovayız, Uludağız. Bizler öğrenci dayanışması ve sesini kısamadığınız toplumsal muhafeletiz. Yorumlarınızı bekliyorum. Keyifli dinlemeler. Takipte kalın!

Yayındaki Şarkılar:

Bandista – Haydi Barikata

Yuh Yuh – Boğaziçili Müzisyenler


Dinlemek için:

Leave A Comment

Your email address will not be published.