Karpuz Kabukları

Merhaba, Ben Uğur. Karpuz Kabukları’na hoşgeldiniz. Yaklaşık 11 ay aradan sonra mikrofon başına geçip kayıt yapmak beni de heyecanlandırdı. Bu ikinci podcast programım olacak, bu sefer farklı bir konsept ve isimle geldim. Karpuz Kabukları bir zaman yazdığım bloğumun adından geliyor. Aklıma düşen karpuz kabukları adından. Eşeğin aklına karpuz kabuğunu bazen düşürmek gerekiyor diye düşündüğümden koymuştum bu ismi ve tabii ki yazar ben olduğum için eşek de kendim olmuştum. Buradaki anılarımı da aklıma düşmesini istediğim karpuz kabukları olarak nitelendiriyorum.

Peki ben neden anılarımı anlatmaya karar verdim? Çünkü insan kişiliği hatırladıklarının bütünüyle inşa ediliyor. Fakat zihin öyle bir sisteme sahip ki neyi unuttuğunu bile unutabiliyorsun. Ne deneyimlemiş olursan ol hiç yaşanmamış oluyor ve sen bunun farkında bile olamayabiliyosun. Hatta unutmaman gereken, bazen hatırlamaktan kaçtığın ama kaybolduğunda, mutsuz olduğunda ve yorgun hissettiğinde yüzüme vurulması gereken ve sana kim olduğunu söyleyen yaşanmışlıklar uçup gidebiliyor. Bu yüzden beni ben yapanlar yolunda hayatın büyük dönemeçlerinin de küçük ayrıntılarının da bana kattıklarını kaydetmek istedim, acısıyla ve tatlısıyla dinleyenleri de güldürerek ve gülümseterek. Çünkü başıma gelen absürdlükler, musibetler ve acı olaylar yaşandıkları sırada işkence gibi gelse de sonradan anlatması çok keyifli ve insanlar birlikte güldüğüm hikayelere dönüşüyorlar.

Birçok belanın kol gezdiği şu günlerde kısa kısa sohbetler belki nefes aldırır biraz hepimize. Düzenli bir üretim yapabilir miyim bilmiyorum ama hikaye anlatıcılığını toparlayabildiğim her anıda burada olucam. Keyif alabildiğim ve keyif de verdiğimi gördüğüm sürece. Eşlik edersen, gülüşünün kulağıma çalınmasını isterim.  Görüşmek üzere, yakında geliyorum, kendine iyi bak! 😊 

Leave A Comment

Your email address will not be published.